Klamki antybakteryjne z jonami srebra

Klamki antybakteryjne z jonami srebra

 

Coraz częściej mówi się o tym, że powszechnie występujące mikroorganizmy mogą być dla naszego zdrowia bardzo niebezpieczne. Dzięki nowoczesnym klamkom antybakteryjnym, na których stosuje się specjalistyczną powłokę z jonami srebra i substancjami czynnymi, możemy chronić się przed rozwojem szkodliwych bakterii oraz pleśni. Jest to rozwiązanie stosowane przede wszystkim w miejscach publicznych, ale można je wprowadzić również do budynków mieszkalnych i firm.

 

Wysoka skuteczność powłoki antybakteryjnej

 

Połączenie bakteriobójczego działania jonów srebra oraz wybranych substancji czynnych o opóźnionej dyfuzji pozwala na eliminację rozmnażania się wielu gatunków bakterii i pleśni pomiędzy poszczególnymi cyklami czyszczenia. Badania wykazały, że 24 godziny po nałożeniu powłoki na określoną powierzchnię, ilość bakterii zmniejsza się nawet o 97%. Klamki wykazują długotrwałą skuteczność i są całkowicie bezpieczne dla użytkowników.

 

Gdzie warto stosować klamki antybakteryjne?

 

Każdego dnia na naszych dłoniach przenosimy wiele różnych drobnoustrojów, a wiele z nich to mikroorganizmy chorobotwórcze. Klamki pokrywane jonami srebra znajdują swoje zastosowanie przede wszystkim w przestrzeni publicznej.

 

Powinny być stosowane w miejscach takich, jak:

 

  • szpitale i przychodnie,
  • szkoły, przedszkola i uczelnie,
  • galerie handlowe i sklepy,
  • dworce,
  • urzędy i sądy,
  • hotele i pensjonaty.

 

Coraz częściej właściciele firm decydują się na zamianę starych klamek na te kryte specjalistyczną powłoką w trosce o swoich pracowników.

 

Takie klamki można też montować w budynkach mieszkalnych, co robi coraz więcej deweloperów. Także w domu prywatnym można stopniowo wymieniać klamki okienne i drzwiowe na te skutecznie eliminujące proces mnożenia się bakterii oraz pleśni.

 

Gdzie można kupić klamki z powłoką z jonami srebra?

 

W Polsce tylko jeden producent oferuje zabezpieczanie swoich klamek i okuć przy pomocy tej nowoczesnej powłoki. Firma FAM produkuje swoje klamki przy użyciu aż czterech surowców:

 

  • Magnezu,
  • Cynku,
  • Aluminium,
  • Tworzyw sztucznych.

 

Asortyment firmy jest bardzo szeroki i można wybierać spośród różnych serii produktów, aby dopasowywać je do charakteru budynków i wnętrz. Najbardziej znane klamki to te pochodzące z serii planetarnych, na przykład Neptun, Jupiter, czy Venus.

Nowoczesna technologia CNC pozwala na seryjną produkcję klamek, z czego chętnie korzystają firmy i więksi klienci, jak sieci handlowe.

 

Dlaczego warto wymienić klamki na antybakteryjne?

 

Powłoka łącząca działanie jonów srebra z opóźnioną dyfuzją substancji czynnych wykazuje długotrwałą skuteczność w walce z namnażaniem się bakterii i grzybów. Warto wiedzieć o tym, że powłoka ta jest w pełni bezpieczna dla zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego. Nie wywołuje problemów dermatologicznych i jest całkowicie neutralna optycznie. Klamki są także odporne na działanie środków chemicznych, które wykorzystuje się do czyszczenia takich powierzchni i nie wchodzą z nimi w reakcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.